info(at)cyfrowyskaut.pl

BLOG Cyfrowy Skaut

Sympatyk Skauta – podsumowanie spotkania

Kim jest Sympatyk?
Jak może szerzyć naszą misję?

Spotkanie dla Sympatyków Cyfrowego Skauta

Spotkanie dla Sympatyków Cyfrowego Skauta.
Ppowiemy m.in. o projekcie Cyfrowy Skaut – kim jesteśmy, co robimy i co już zrobiliśmy, o podjętych inicjatywach oraz o Naszych planach
Odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Podstawowe linki o projekcie

webinar o kontroli dzieci w sieci https://cyfrowyskaut.pl/index.php/2022/03/03/hello-world/ nasz YouTube https://www.youtube.com/channel/UCfKzhwvtycqgeGQs-Da6K_A Facebook https://www.facebook.com/cyfrowySkaut/  Linkedin projektu strona https://cyfrowyskaut.pl/ nasze # #CyfrowySkaut #dzieciWsieci informacje o naszych wizytach na obozach harcerskich przystąp do Zespołu Cyfrowy Skaut (wypełnij ankietę) https://forms.gle/MjYTwbhLViBikU5F8

Cyfrowi Skauci na obozie Hufiec ZHP Szamotuły

Relacja z obozu organizowanego przez Hufiec ZHP Szamotuły.
Wprowadziliśmy grę dla dzieci i młodzieży.

CTF dla młodzieży z CYBER.MIL z klasą na AMW w Gdyni

#CTF dla ponad 200 młodych osób 🙂W ramach projektu „CYBER.MIL z klasą”, jedną z ostatnich edukacyjnych spraw był organizowany przez nas CTF.Młodzież miała godzinę wprowadzenia do zagadnień, opisu jak potencjalnie mogą wyglądać flagi. Grzegorz Boruszewski w ramach wprowadzenia opowiedział o: 4 najważniejszych zasadach w cyberświecie Korzystaj z managera haseł i dwuskładnikowego uwierzytelniania Instaluj aplikacje tylko z zaufanych…
Czytaj dalej

Cyfrowi Skauci na obozie – relacja z kolejnych obozów

Cyfrowi Skauci odwiedzili kolejne obozy. W Próchnówku (3.07.2022r.) byliśmy u 45 PDH „Bór” im. gen. Stanisława Sosabowskiego. Dzieci i młodzież podzielona na 3 grupy wiekowe dostała sporo wskazówek jak być bezpiecznym sieci. Główne punkty uwagi to:-rozmowa z dorosłymi których się zna-szacunek i pomoc znajomym, wspólna edukacja-jak nie marnować czasu uczyć się ciekawych rzeczy w sieci.…
Czytaj dalej

Cyfrowi Skauci na obozie – relacja z pierwszego projektu

Udało się! Mamy za sobą pierwszy projekt #SkautNaObozie. Byliśmy na zjeździe Hufca w Ostrowie Wielkopolskim. Hm Darek Potasznik zaprosił nas, wskazał miejsce gdzie się spotkamy z odbiorcami. Mieliśmy 3 grupy odbiorców. Od najmłodszej wiekowo, po harcerzy starszych. Z każdą grupą poprowadziliśmy zajęcia. Najmłodsi po 30 minutach rozmowy, pytań i odpowiedzi zostali z radami: konsultuj z…
Czytaj dalej

Kariera w IT – od czego zacząć?

Kariera w IT – dzieci i młodzież – dlaczego mogą chcieć takiej przyszłości? Na te pytania odpowiemy podczas kolejnego wydarzenia na żywo. Kariera w IT 14.06. godz 10:00 IT nie tylko dla programistów czyli jakie możliwości pracy daje branża IT oraz czy praca w IT bez wykształcenia informatycznego jest możliwa. Praca z pasją czyli jak…
Czytaj dalej

Alternatywna komunikacja

Alternatywna komunikacja – gdy nie działają komórki i Internet Awaryjne sposoby komunikacji – radiokomunikacja amatorska Do czego może się przydać? Obsługa maili – pokaz na żywo Jak zostać krótkofalowcem? Co jest potrzebne i ile to kosztuje?

Cyfrowy Skaut na obozie harcerskim

Pomagamy harcerzom zdobyć sprawność,Uczymy o bezpieczeństwie i technologii. Ucząc dzieci, zmieniamy przyszłość Zaproś nas na obóz, podaj kilka informacji.Odezwiemy się i uzgodnimy szczegóły. Nie robimy tu biznesu, nie zarabiamy na tym, działamy zgodnie z Etyką Cyfrowego Skauta Jako Cyfrowi Skauci możemy się pojawiać na obozach.Możemy rozmawiać o bezpieczeństwie.Harcerze naszą wiedzę wykorzystają w swoich sprawnościach i…
Czytaj dalej