info(at)cyfrowyskaut.pl

BLOG Cyfrowy Skaut

Gra dla dzieci

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób, aby zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy. Chcesz, żeby Twoje dziecko poznało zasady bezpieczeństwa w sieci? Pobierz grę Fire[email protected]!Ta gra jest:✔️ bezpłatna,✔️ w pełni bezpieczna,✔️…
Czytaj dalej

Dzień (bezpiecznego w sieci) dziecka!

Świetny materiał dla rodziców o zagrożeniach, sposobach profilaktyki i reagowania na zagrożenia. Materiał stworzył specjalista Mateusz Chrobok

Edukacja oparta na badaniu – EY – filmy edukacyjne i broszury

EY wrzuciła bardzo dużo materiałów do siebie na stronę. jeśli chcesz poczytać opisy, zerknij tutaj Znajdziesz tam badanie, które pokazuje skalę zagrożeń wśród dzieci i młodzieży. materiały video Przemoc w…
Czytaj dalej

Skaut Radio 📻 – spotkanie o cyberbezpieczeństwie – Zepsół Komando Cyfrowy Skaut

Chcesz dowiedzieć się co u nas? A może interesują Cię nowości ze świata cyberbezpieczeństwa w kontekście #dzieciWsieci? Skaut Radio 📻 – spotkanie o cyberbezpieczeństwie – Zepsół Komando Cyfrowy Skaut to…
Czytaj dalej

Gdzie zgłaszać incydenty i szukać pomocy?

– https://dyzurnet.pl/kontaktPunkt kontaktowy do zgłaszania nielegalnych treści w Internecie, szczególnie związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci. – https://incydent.cert.pl/  – https://116111.pl/Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży  § Każde naruszenie twoich praw możesz…
Czytaj dalej

Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat – materiały informacjne MAiC

Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat – poradnik dla nauczycieli, rodziców.

Cyfrowy Skaut na obozie harcerskim – 2. edycja projektu #SkautNaObozie

Czuwaj! To już drugi rok projektu #SkautNaObozie. W tamtym roku rozpoczęliśmy pilotażowo ten projekt.Byliśmy na kilku obozach, relacje znajdziesz tutaj. Poniżej znajdziesz informacje o projekcie, formularz do zaproszenia nas na…
Czytaj dalej

Sympatyk Skauta – spotkanie

Cześć Sympatycy:) Mamy dla Was kolejne spotkanie, na którym powiemy o projekcie, oraz w drugiej części porozmawiamy o doświadczeniach Sympatyków. Szczegóły spotkania, link do wydarzenia znajdziesz na Linkedin lub Facebook.…
Czytaj dalej

Sympatyk Skauta – podsumowanie spotkania

Kim jest Sympatyk?
Jak może szerzyć naszą misję?

Spotkanie dla Sympatyków Cyfrowego Skauta

Spotkanie dla Sympatyków Cyfrowego Skauta.
Ppowiemy m.in. o projekcie Cyfrowy Skaut – kim jesteśmy, co robimy i co już zrobiliśmy, o podjętych inicjatywach oraz o Naszych planach
Odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy Twoje wątpliwości.