info(at)cyfrowyskaut.pl

O naszym projekcie mówiliśmy w Kanale Sportowym !

O naszym projekcie mówiliśmy w Kanale Sportowym !

Czy temat cyberbezpieczeństwa pasuje do Kanału Sportowego? Jasne, że tak !!! Bo wszędzie i zawsze warto mówić o cyberbezpieczeństwie – zwłaszcza jeżeli chodzi o jego najmłodszych użytkowników.

O tym co robi aktualnie Cyfrowy Skaut oraz co dzieje się właśnie w cyberprzestrzeni i jak to wpływa na na bezpieczeństwo dzieci opowiedzieli Mariusz Stasiak vel Stasek – Dyrektor Projektu Cyfrowy Skaut oraz Artur Markiewicz – Członek Zarządu ISSA Polska i członek zespołu Cyfrowy Skaut. W programie opowiedzieli m.in. o naszych działaniach takich jak m.in. Skaut na obozie, Poducha i #ULedukacja.

Poza naszymi działaniami powiedzieli również o bieżących cyberzagrożeniach. Tutaj oczywiście wiodącym tematem był problem Pandora Gate. Artur i Mariusz podkreślili jak istotna jest rozmowa rodzica z dzieckiem o tym co dzieje się w sieci.

Prowadząca program Kinga Kujawska poruszyła też temat hejtu w internecie, który może dotknąć wszystkich, ale w przypadku dzieci tego typu cyberprzemoc może mieć zupełnie inne skutki. To co dorosły zignoruje dla dziecka może mocno przeżywać.

Nie mogło się obyć oczywiście bez tematu sztucznej inteligencji. Tutaj powiedzieliśmy o tym, że sztucznej inteligencji nie można ufać bez granicznie, tak jak każdej rzeczy znalezionej w internecie oraz o roli fakenews i deepfake.

Obejrzyj sam i dowiedź się jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci i jak my to robimy !

Przyjdź na #ULedukacja i dowiedź się więcej o cyberbezpieczeństwie !!
Zapisy TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − siedem =