info(at)cyfrowyskaut.pl

Wejdź do świata Minecraft Education

Wejdź do świata Minecraft Education

Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry wideo.

Teraz, w wyniku współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Microsoftu w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dostępna jest dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (od klasy 4) i ponadpodstawowych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. Buduj z Minecraft Education, czyli Szkoła ucząca z Microsoft Education, to inicjatywa, dzięki której uzyskują oni bezpłatny dostęp do gotowych lekcji.

Propozycje zajęć dla wszystkich klas zostały przygotowane przez nauczycieli z całego świata. Istnieje także możliwość stworzenia i zgłoszenia własnych lekcji. Dodatkowo dzięki opracowanym przez Microsoft Polska autorskim mapom do Minecraft Education, uwzględniającym dostosowaną do potrzeb polskich nauczycieli obudowę metodyczną, polscy uczniowie mają szansę na naukę w uwielbianym przez nich sześciennym świecie.

Warto spróbować już teraz, bo dostęp do bezpłatnej próbnej wersji Minecraft Education (licencja trial – ograniczona czasowo, dająca dostęp do pełnej funkcjonalności) będzie aktywny do 6 maja 2024 roku. 

Chcesz dowiedzieć się więcej i wejść do gry?

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć TUTAJ .

Przyjdź na #ULedukacja
i dowiedź się więcej o cyberbezpieczeństwie !!
Zapisy TUTAJ