info(at)cyfrowyskaut.pl

Cyfrowa Wyprawka dla Twojego dziecka !

Cyfrowa Wyprawka dla Twojego dziecka !

Cyfrowa Wyprawka do inicjatywa Fundacji Panoptykon dający nauczycielom i rodzicom bazę wiedzy o cyberedukacji. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę na ten temat bądź przekazać ją swoim najbliższym, uczniom lub podopiecznym, strona Cyfrowej Wyprawki jest dla Ciebie. Poniżej prezentujemy najważniejsze materiały, które na niej znajdziesz. Wszystkie publikowane są na zasadzie wolnej licencji: możesz nie tylko swobodnie i za darmo z nich korzystać, ale też dzielić się nimi sieci, drukować czy dostosowywać do swoich potrzeb.

Gotowe scenariusze lekcji dla nauczycieli

Brak pomysłu na lekcję informatyki, historii czy wiedzy o społeczeństwie? Fundacji Panoptykon ma na to radę ! Na stronie TUTAJ znajdziesz gotowe scenariusze na różne przedmioty, dla różnych grup wiekowych, które chronią dzieci przez cyberzagrożeniami.

Przydatne wskazówki edukacyjne

Edukacja do bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu i nowych technologii to nie tylko lekcje. Jeśli chcesz przygotować dla swoich uczniów coś specjalnego, zależy Ci, by w działania edukacyjne włączać rodziców lub dzielisz się wiedzą w ramach edukacji nieformalnej, Cyfrowa Wyprawka ma dla Ciebie wskazówki edukacyjne. Może tam zobaczyć np. jak zorganizować warsztat, pokaz filmowy z dyskusją czy turniej gry w Trzęsienie danych. Wszystkie wskazówki możesz zobaczyć TUTAJ .

Przyjdź na #ULedukacja
i dowiedź się więcej o cyberbezpieczeństwie !!
Zapisy TUTAJ