info(at)cyfrowyskaut.pl

Cyfrowy Skaut u Czarodziei Kodu

Cyfrowy Skaut u Czarodziei Kodu

Sobota, 21 października 2023 to dzień w którym Cyfrowy Skaut brał udział w wydarzeniu organizowanym przez Czarodziei Kodu .

Podczas wydarzenia nasi przedstawiciele (Ireneusz Sas i Artur Markiewicz) mieli okazję przeprowadzić warsztaty z zakresu cyberbezpieczeństwa dla najmłodszych. W ramach których pokazali na czym polega i co daje nasza gra Poducha cyberbezpieczeństwa. Jak zwykle pozornie prosta zabawa generowała wiele emocji wśród uczestników i wzbudzała wątpliwości czy na 100% jestem cyberodporny.

Zrobić jedną Poduchę jednego dnia jest prosto, ale zrobić aż trzy to wielkie wyzwanie dla prowadzącego !!! To konieczność ciągłego utrzymania zainteresowania co zwłaszcza u dzieci nie jest proste.

Dzieci jak zawsze miał do dyspozycji tylko karteczki, kredki i …. własną inicjatywę. Mam login i hasło co może stać się nie tak? Może pojawić się haker i Ci je zabrać … Właśnie o tym uczy Poducha.

To było niezwykłe doświadczenie !!! Mogliśmy dzielić się wiedzą i umiejętnościami z młodymi adeptami technologii, ucząc ich, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w świecie online. 💻🔒👨‍👩‍👧‍👦

Przyjdź na #ULedukacja i dowiedź się więcej o cyberbezpieczeństwie !!
Zapisy TUTAJ