info(at)cyfrowyskaut.pl

Krasnoludki 2.0 – Phishing, czyli kłopoty to nasza specjalność

Krasnoludki 2.0 – Phishing, czyli kłopoty to nasza specjalność

Czy kolorowa animacja z dużą dawką poczucia humoru może być dobra lekcją ochrony przed phishingiem?

Tak Krasnoludki 2.0 – Phishing, czyli kłopoty to nasza specjalność to animowany obraz wideo, który w łatwy, a jednocześnie ciekawy sposób przedstawia, jak chronić się przed wyłudzeniem danych oraz jakie mogą być negatywne skutki beztroskiego podawania swoich danych w Internecie. Po zakończonej animacji jest również krótki test pozwalający utrwalić swoją wiedzę, a po jego zakończeniu wystawiany jest certyfikat.

O Kursie:

Kurs bazuje na animacji z serii „Krasnoludki 2.0”, która omawia zagrożenia, na jakie mogą być narażeni użytkownicy sieci. Z materiału uczniowie dowiedzą się, czym jest zjawisko phishingu – czyli oszustwa, jakie dokonywane jest za pośrednictwem Internetu – oraz jakie niebezpieczeństwa są z nim związane. Kurs w zabawny i pouczający sposób przekazuje uczniom wiedzę o tym, dlaczego powinni rozważnie ściągać materiały z sieci i zabezpieczać swoje dane poufne (np. hasła i loginy do poczty).

Animacja jest łatwa w odbiorze dla uczniów, którzy po jej obejrzeniu zapoznają się z zagrożeniami, jakie mogą być związane z phishingiem. Dowiedzą się również, co zrobić w sytuacji, gdy ich urządzenie zostanie zainfekowane lub sami staną się ofiarami wyłudzenia danych.

Materiał filmowy został przygotowany przez Akademię NASK oraz Fundację Nauka i Wiedza w ramach projektu Kursor. 

https://it-szkola.edu.pl/kkurs,kurs,211

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 16 =