Byliśmy partnerem Dnia Odkrywców Technologii!

W dniu 23.09.2023 r. uczestniczyliśmy w Dniu Odkrywców Technologii organizowanego przez Fundację IT Girls.

To był niezapomniany dzień pełen nauki, inspiracji i wspólnego odkrywania technologicznych tajemnic! 🚀

Co działo się podczas tego dnia?

– Ponad 30 przeprowadzonych warsztatów i 5 paneli/prelekcji: Każdy z nich to unikalna okazja do nauki i rozwoju dla naszych uczestników, niezależnie od wieku. 🌟
– Ponad 100 dzieci i 140 dorosłych: Liczby te mówią same za siebie.
– 1 dzień i ponad 5 godzin: To był intensywny czas, pełen inspirujących prelekcji i warsztatów, których nie da się opisać jednym słowem.

W panelu dyskusyjnym Czy bezpieczeństwa w sieci można się nauczyć? Jak uchronić dziecko przez cyberprzestrzępstwem? brał udział członek zespołu Cyfrowego Skauta – Kamil Drzymała.

W debacie poza Kamilem udział wzięli: Dawid Leśniakiewicz, Joanna Wziątek-Ładosz, Karina Kozłowska, a moderatorem panelu była Klaudia Topolska.

Kamil opowiedział m.in. o tym co jest największym zagrożeniem dla dzieci w cyfowym świecie, jak chronić urządzenia mobilne dzieci oraz na czym polega projekt Cyfrowego Skauta #ULedukacja.

W dyskusji padło wiele cennych rad dotyczących edukacji dzieci na temat cyberzagrożeń, a najważniejsze stanowiące podsumowanie debaty znajdują się na poniższej grafice.