Odpowiedzialność prawna rodzica za aktywność #dzieciWsieci – Nagranie z Webinaru

Cześć,

Jeśli jeszcze nie widziałaś/widziałeś tego Webinaru, to poniżej jest nagranie.

Odpowiedzialność prawna rodzica za aktywność #dzieciWsieci

Smartfony, Internet, elektroniczne gadżety to nieodłącznym elementem życia młodego pokolenia. Nieodpowiednie podejście do kwestii bezpieczeństwa wynikające ze złudnego poczucia anonimowości w sieci mogą narazić nasze dzieci oraz nas samych na kłopoty. Konsekwencje błędnych decyzji opisane są niestety w kodeksie karnym.
Zapraszamy na kolejny webinar realizowany w ramach projektu Cyfrowy Skaut. Tym razem skupimy się na anonimowości w komunikacji, przemocy w sieci oraz prawnych aspektach upublicznianych informacji o nas, naszych pociechach, ale również ich kolegów i koleżanek czy innych osób, co nam wolno, a co nie.

Agenda ​

Część 1​

• Komunikacja z kolegami i koleżankami​
  • Główne zagrożenia związane z komunikowaniem się w sieci​
  • Pozorna anonimowość, przemoc słowna, sexting, patostreaming​

Część 2 ​

• Media społecznościowe kopalnią wiedzy o nas​
  • Czego można się dowiedzieć o nas korzystając z sieci?​
  • Jak nie dać się zinwigilować?​
  • Jak oszuści mogą wykorzystać wiedzę na nasz temat?​

​Część 3​

• Rozpowszechnianie  wizerunku dzieci przez rodziców i przez dzieci innych osób​
  • Zakłócanie  e-lekcji, przemoc w sieci, prześladowanie oraz inne niechciane zachowania dzieci i młodzieży​
  • Czy z każdej platformy możemy legalnie korzystać?​

Nagranie z tego Webinaru znajdziesz tutaj

Oceń później to wydarzenie w ankiecie

Obiecana prezentacja jest do pobrania stąd.