info(at)cyfrowyskaut.pl

Cyfrowy Skaut w Leśnej Szkole Podstawowej w Żorach

Cyfrowy Skaut w Leśnej Szkole Podstawowej w Żorach

Dzisiaj w jednej z Żorskiej podstawówce był wyjątkowy dzień – „Dzień z Bezpieczeństwem”, który poza edukacja służb mundurowych i ratowniczych 🚒🧑‍🚒🚓👮‍♂️ miał na celu edukację najmłodszych w zakresie cyberbezpieczeństwa. Do szkoły zawitało dwoje trenerów Cyfrowy SkautAgata Grima i Krzysztof Konieczny, którzy przeprowadzili interaktywne lekcje dla uczniów.

Trzy klasy, dwie drugie i jedna trzecia, miały okazję zgłębić tajniki bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni.

Starsza klasa miała niepowtarzalną okazję doświadczyć lekcji z wykorzystaniem technologii VR, co pozwoliło uczniom na pełne zanurzenie się w wirtualnym świecie i lepsze zrozumienie zagrożeń płynących z sieci.

Natomiast uczniowie klas młodszych uczestniczyli w lekcji wykorzystującej „poduchę cyberbezpieczeństwa” – innowacyjne narzędzie edukacyjne, które w przystępny sposób pomaga dzieciom zrozumieć ochronę swojej prywatności online.
Poniżej przedstawiam zestawienie genialnych prac dzieci, które zrealizowały w ramach poduchy 🥰 🎨

Dzięki zaangażowaniu trenerów Cyfrowego Skauta oraz otwartości szkoły na nowoczesne metody edukacji, uczniowie Leśnej Szkoły Podstawowej w Żorach są teraz lepiej przygotowani do bezpiecznego korzystania z Internetu.

Dziękujemy Grupa TAURON za udostępnienie drobnych upominków dla dzieci.

#CyfrowySkaut
#ISSAPolska
#Cyberbezpieczeńtwo
#dzieciwsieci

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 15 =